Denizli Dedektiflik

Şahıs ve Eşya Kayıp Araştırmaları

Kayıp Şahıs Nedir?

Herhangi bir nedenle, ölü olup olmadığı ve nerede olduğu bilinmeyen şahısa kayıp şahıs denir. Günümüzde ülkemizde halen daha bulunamamış onlarca vaka vardır. Bu arada bulunamamış derken araştırmalarına tabii ki de devam edilmektedir. Ne yazik ki bazı kayıplar kayıp değil artık bazılarından intihar haberleri, bazılarının cesedlerine ulaşılıyor.

Türkiye’de Kayıp Şahıs Araştırması oldukça yaygın, derin iz ve altyapı gerektiren bir araştırma olmasına rağmen halen bulanamamış bir çok vaka vardır. Kayıpların neden kaybolduklarını anlayabilmek için bölge bölge ve bu olayın içine giren şahıslarında tek tek araştırılması gerekir.

Biz Denizli Dedektiflik olarak bugüne kadar bir çok araştırmamız oldu, bunların bir kısmının araştırma projesi halen daha devam etmektedir. Bir kısmından ise yukarıda bahsettiğimiz gibi üzücü haberler aldık.

Kayıp Şahıs Araştırma projelerinde telefon takibi, internet takibi, şahsın çevresini kullanarak hedef alanı küçültme gibi bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler dışında yine İz Dedektiflik olarak ekimibize özel kurumsal yöntemlerde bulunmaktadır.

Peki Şahıslar Neden Kaybolmaktadır?

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de kaybolan şahısların %27’si eğlenmek/gezinmek amacıyla evinden kaçıp arkadaşlarıyla bi yerlere gittiği söyleniyor. Kaybolmalarının nedeni aslında birazda yetiştirilme psikolojisine bağlıdır. Çocuk yaştaki şahısların geneli çoğu isteğini ebeveynlerine bildirmekten kaçınırlar: bizler ekibimizle yaptığımız araştırmalar sonucunda bu bilgiyi elde ettik. İntihar vakalarına baktığımızda tabii ki çocuk yaştaki şahıslar için bu oran çok çok düşüktür. O yüzden yukarıda bahsettiğimiz gibi çocuk yaştaki şahıslar genel olarak bir yerleri gezmek amacıyla kaybolurlar.

%28’i ise madde bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımı veya benzeri sebeplerden kayıp oldukları bilinmektedir. Bildiğiniz gibi ülkemizdede madde ve uyuşturucu bağımlılığı çok yaygındır. Bu sebepten ötürü doğan kayıp şahısları bulmak ise oldukça zorludur. Bu tür kayıp şahısların bulunabilmesi için ilk başta başladıkları noktayı çok iyi kavramak gerekir, daha sonrasında adım adım ilerlenmelidir. Kaybolmaların çoğunluk nedeni ise yine bir madde arayışıdır. Madde ve uyuşturucu bağımlılığı bir hayli kendi başına ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorsunuz ki bu şahısların kaybolmasına bile yol açmaktadır.

Yine yapılan araştırmalar sonucu kayıp şahısların %16’sı aile içinde oluşan anlaşmazlıklardan dolayı oluşan kayıplardır. Bu tür vakaların bulunması için ise ilk olarak ailesinden neden uzaklaştığını iyi kavramak gerekir ki gideceği yerde onu bulacaktır mutlaka.

Geriye kalan yüzdelik bölüm ise çoğunlukla çocuk esirgeme kurumlarından olduğu bilinmektedir. Yine yapılan araştırmalara göre bu yüzdeliğin çoğu bulunsada bir çoğu yine kayıptır.

Günümüzde Kaybolan Şahısların Artışını Destekleyen Sebep Nedir?

Kesinlikle ve kesinlikle yukarıda bahsettiğimiz gibi madde ve uyuşturucu bağımlılığıdır. Adından da anlaşılacağı gibi bağımlılık… Kişi aradığını bulabilmek için kendisinden ödün verecektir, bir bölümü geçtikten sonra. Yine bu bağımlılığın tek sebebi çevredir. O yüzden çevreye çok dikkat edilmelidir.

Özel Dedektiflik ile Kayıp Şahıs Araştırma Projeleri

Verdiğimiz hizmete başvurduktan sonra sizlerden alacağımız bilgiler sayesinde ilk adımlarımızı atıyoruz. Daha sonrada hiç bir şekilde pes etmeden her bulduğumuz izi elimizdeki ipuçlarıyla birleştirerek bir bütün oluşturmaya çalışırız. Ekibimizde bulunan bir çok eğitimli ve uzman denizli özel dedektifler sayesinde eninde sonunda kayıp şahıs bulunur. Bulunmasa dahi neden kaybolduğu kesin olarak bulunur. Bunun sonucunda da kayıp şahsın yaşayıp yaşamadığını öğrenebilmekteyiz.

İlgili Makaleler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı