Denizli Dedektiflik

Denizli Özel Dedektiflik denildiğinde akla ilk gelen İz Dedektiflik Bürosu’dur. Denizli’de bir Özel Dedektif Araştırma ve Danışma hizmeti arıyorsanız hemen bize ulaşın!

Denizli Özel Dedektiflik Sık Sorulan Sorular

Denizli Özel Dedektif Tutmak Yasal Bir Durum Mu?

Denizli Özel Dedektiflik
Denizli Özel Dedektiflik mesleği eski dönemlerden günümüze kadar sürekli aktif olarak sürdürülen bir işdir. Dünya üzerinde bir çok davanın çözülmesinde birebir rol oynarlar. Özel Dedektiflik mesleği hususi hayatın kurallarına aykırı olmaması adına dedektifliği denetleyen kurumlar bulunmaktadır. Bununla birlikte dedektiflikle aynı olmasada bazı önemli kuralları içeren 2495 nolu özel Güvenlik örgütü kanunları bulunur. 3963 sayılı hukuk içeriğinde başlıca önemli maddeleri: bigileri izah yasağı ve doğru bilgi eda, umuma açık yerlerde araştırma ve inceleme yapma, zabıtanın görevini aksatmama, savsaklama ve kötüye kullanma gibi gibi kural bütün ve bütünleri bulunmaktadır. Bireysel yada bir şirket bütününde dedektif tutmak yasaldır. Ülkemizde özel dedektiflik ile ilgili bir yaptırım bulunmamaktadır. Ülkemizde özel dedektif tutarken sözleşme yapmak zorunludur. Yapılan bu sözleşmeler resmi evraklarla desteklendiği için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bu gibi durumlarda resmi ve yasal bir dedektif tutmak size sorun çıkarmayacaktır.

Kanıt Toplamak Suç Mudur?

Dedektiflik mesleğinde delil toplamak oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Kordineli ve düzenli çalışmayı gerektirir. Özel dedektifler parça parça delilleri toplayarak bir bütünü ortaya çıkarmaktadır. Tutmuş olduğunuz özel dedektif yasalara uygun bir biçimde ilerliyorsa ve gerekli evraklara sahip ise delil toplamak yasaldır. Dedektifler delil toplama aşamasında kişinin özel hayatına müdahale ediyorsa, kişisel haklarını engelliyorsa bu durum suç teşkil etmektedir. Denizli Özel Dedektiflik ekibi olarak kesinlikle yasalara aykırı bir iş yapmamaktayız.

Bütün Özel Dedektiflik Şirketleri ile Çalışılır Mı?

Öncelikle bir özel dedektif tutacaksanız bu dedektifin yasalar çerçevesinde çalışıp çalışmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bu eminliği nasıl sağlayabilirsiniz? Tutacak olduğunuz özel dedektifin bir vergi mükellefi olması gerekiyor. Ayrıca dedektifliği yapmak adına gerekli olan bütün izin belgeleri sahip oldup gerekli bakanlık tarafından tanınıyor olmaları önemlidir. Eğer sorumuza dönecek olursak, herhangi bir şirketten özel dedektif tutmak yanlış bir durumdur.

Özel Dedektif Tutarak Yaşamın Gizliliğine Müdahale Etmiş Olur Muyum?

Yasalar çerçevesinde ilerleyen özel dedektifler kensinlikle özel yaşamın gizliliğine müdahale etmemektedir. Bu sonuç itibari ile yasal özel bir dedektif tuttuğunuzda şahsın özel yaşamına müdahale etmiş olmamaktasınız. Bu hususta önemli olan tek şey tutmuş olduğunuz dedektifinizin yasalara uygun bir çerçevede çalışmasıdır.

Özel Dedektif Bilgileri 3. Taraf ile Paylaşır Mı?

Yapılan dedektiflik sözleşmesi gereği tutmuş olduğunuz dedektifiniz araştırılan ve bulunan bilgileri bırakın 3. şahıs, 2. şahıs ile bile paylaşamaz. Yapılan sözleşmede açık bir şekilde yer alan bilgi paylaşımı maddesi, bilginin sadece size ait olduğunu ve paylaşılmasının yasal bir suç olduğuna yer verir . Bu hususta tutmuş olduğunuz özel dedektifiniz kesinlikle ama kesinlikle bilgi paylaşımı yapamaz.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı